Parafia św. Maksymiliana Marii Kolbe w Tychach
 
item 1
 

Adwent


Światełka lampionów przesuwają się powoli we mgle rzeczywistości. Wśród bożonarodzeniowych ozdób, choinek, lampek, pali się dopiero pierwsza świeca adwentowego wieńca.

Na ulicach cicho pada śnieg. Ludzie nerwowo chodzą to tu, to tam, robią listy potrzebnych zakupów, prezentów… Wpadają na siebie bez słów, w zabieganiu nie zwracając na to najmniejszej uwagi. A wszystko po to, by jak najlepiej przygotować się do nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. By o niczym nie zapomnieć. By na choince nie wisiały zeszłoroczne ozdoby, by karp trząsł się w galarecie, by pierniki miały swój zapach, by prezenty były gustowne i by ich dla nikogo nie zabrakło. By zapłacić wszystkie rachunki i by spokojnie cieszyć się dniami wolnymi od pracy.

A gdy zapalą się już wszystkie świece w adwentowym wieńcu siadamy do stołu zastawionego po brzeg, przy choince uginającej się od przepychu kolorowych bombek i zastanawiamy się przez chwilę, czy o czymś nie zapomnieliśmy…

Ach… Jeszcze trzeba wyciągnąć z szuflady opłatek.


Adwent to czas radosnego oczekiwania na przyjście Jezusa, na Jego ponowne narodziny w naszych sercach, naszych domach, rodzinach. To czas przygotowania na to, co Bóg pragnie nam ofiarować, na Jego Miłość daną nam w Maleńkiej Dziecinie, na BOŻE NARODZENIE w nas.

Niech przedświąteczna gonitwa nie zasłoni nam tego, co najważniejsze. By ten czas oczekiwania należycie przygotował nasze serca na przeżywanie tajemnicy tych Świąt.


Klaudia