Parafia św. Maksymiliana Marii Kolbe w Tychach
 
item 1

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

20.08.2017 – XX NIEDZIELA ZWYKŁA

 W sierpniu często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. W ubiegłym tygodniu celebrowaliśmy jedną z największych uroczystości w Kościele: Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. We wtorek, 22 sierpnia, będziemy radowali się Maryją – Królową. Od najwcześniejszych wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Wiele narodów i państw obrało Maryję za swoją Królową. Także i nasz naród, odczytując znaki czasu, powierzył Jej swoje losy. Tak uczynił właśnie król Jan Kazimierz 1 kwietnia 1656 roku w katedrze lwowskiej, dziękując za ocalenie podczas najazdu szwedzkiego. Uroczyście uznał ten fakt papież Pius XII w 1954 roku. Pamiętajmy, że Maryja jest Królową wszystkich, gdyż wydała na świat Syna – Króla i Pana wszystkiego.

•Dziś odbywa się pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich, łączymy się w modlitwie z pielgrzymującymi do piekarskiego sanktuarium.
•Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary.
•W czwartek od godz. 17.30 okazja do prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu.
•W sobotę przypada Uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze święte o godz. 7.30 i 18.00.
•W sobotę o godz. 17.00 nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych.
•Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
•Legion Maryi zaprasza wszystkich parafian na pielgrzymkę do Częstochowy, która odbędzie się 09.09.2017 r. (sobota) Zapisy w zakrystii.
•Na ekranach polskich kin od 18 sierpnia można oglądać film hiszpańskich twórców pod tytułem „ Fataima. Ostatnia tajemnica”, stworzony specjalnie z okazji 100-lecia objawień fatimskich. Zachęcamy do wybrania się do kina tym bardziej, że wiele wątków tej opowieści dotyczy naszego kraju.
•Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przed kościołem można nabyć nowy numer Gościa Niedzielnego, Misyjne Drogi. W sklepiku można zakupić nowy numer czasopisma LIST do którego dołączony jest medalik św. Benedykta.
Ponadto w „Gościu Niedzielnym” polecamy:
- O duchowej adopcji dziecka poczętego. Członkowie dzieła są jak niewidzialna armia. Modląc się w ciszy i samotności, uratowali przed śmiercią tysiące dzieci;
- o legendarnym angielskim lotniku, który po zakończeniu służby został katolikiem a dzisiaj jest kandydatem na ołtarze;
- jak Bolesław Prus szukał Boga. W jednym z ostatnich tekstów napisał: „Pamiętaj, że jest Bóg i że musisz Go naśladować pod karą śmierci i wiecznego potępienia”.