Parafia św. Maksymiliana Marii Kolbe w Tychach
 
item 1

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

10.12.2017 – II NIEDZIELA ADWENTU

 W drugą niedzielę Adwentu usłyszeliśmy wezwanie św. Jana Chrzciciela do przygotowania drogi Panu, który przychodzi. Niech to wezwanie ciągle w nas pobrzmiewa i skłania do przemiany naszego życia.

•Dziś gości w naszej parafii o. Kazimierz Zdziebko ze zgromadzenia Misjonarzy Oblatów, który wygłosi słowo Boże a po Mszach św. będzie rozprowadzał misyjne kalendarze.
•Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii a przed kościołem przeprowadzona będzie zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Bóg zapłać za składane ofiary.
•Zwracamy uwagę parafian, że w niedziele adwentu nie będzie nieszporów.
•Wszystkich parafian a szczególnie dzieci zapraszamy na Msze święte roratnie od poniedziałku do czwartku o godz. 18.00, a w piątek o godz. 16.30. Zachęcamy dzieci, aby przychodziły na roraty z lampionami.
•W środę przypada Dzień Fatimski, o godz. 18.00 Msza św. w int. Członków Róż Różańcowych, po Mszy św. nabożeństwo fatimskie i wymiana tajemnic.
•W piątek oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu, o godz. 15.00 zapraszamy do wspólnej modlitwy w czasie Godziny Miłosierdzia.
•Odwiedziny duszpasterskie rodzin: w niedzielę od godz. 14.00 – I kolęda: ul. Zaręby nr 56, 54, 52, 50. II kolęda ul. Zaręby nr 48, 46, 44, 42,. W tygodniu kolęda rozpoczyna się o godz. 16.00, odwiedzamy kolejne mieszkania przy ul. Zaręby. Plan kolędy wywieszony jest w gablotkach, na stronie internetowej i wydrukowany w naszej gazetce.
•Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.
•29 grudnia br. o godz. 19.00 w Katowicach odbędzie się koncert „Betlejem w Spodku”. Pośród wykonawców nie zabraknie m.in. Beaty Bednarz, Natalii Kukulskiej, Katarzyny Moś, Mieczysława Szcześniaka, Igora Herbuta oraz muzyków AUKSO i Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy. Bilety na ten koncert w cenie 40, 60 i 80 złotych są do nabycia w zakrystii.
•Zapraszamy na parafialną pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela. W programie zwiedzanie m. in. miast: Lizbona, Coimbra, Porto, Braga, Nazare, Cabo da Roca. Termin pielgrzymki od 16 do 23 sierpnia 2018r. Szczegółowy plan jest wywieszony w gablotkach, jest także na stronie internetowej. Dodatkowe informacje i zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
•Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przed kościołem można nabyć nowy numer Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Rycerza Niepokalanej, Miłujcie się!, Śląski kalendarz katolicki na 2018 r. oraz nowy numer naszej gazetki parafialnej Co pod Lasem Piszczy. Do Małego Gościa dołączony jest lampion roratni. Zapraszamy do sklepiku parafialnego, gdzie można zakupić m.in. kalendarze na nowy rok, lampiony adwentowe a także „Ewangelia 2018” – Słowo na każdy dzień z Edycji św. Pawła, natomiast przy wejściu do zakrystii można nabyć opłatki wigilijne i świece Caritas. Za małą świecę składamy ofiarę nie mniejszą niż 5 zł a za dużą – 12 zł.
Ponadto w „Gościu Niedzielnym” polecamy:
- Profesor ekonomii przekonuje, że obroty w sklepach nie spadną z powodu zamknięcia ich w niedziele;
- dlaczego dobry organista to skarb dla parafii?
- wstrząsające wyznanie mamy, która jeszcze przed urodzeniem utraciła swoją córeczkę.