Parafia św. Maksymiliana Marii Kolbe w Tychach
 
item 1

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

15.10.2017 – XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 W jutrzejszy poniedziałek, 16 października, przypada 39. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły – Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Decyzją polskiego Parlamentu dzień 16 października jest w naszym kalendarzu Dniem Papieża Jana Pawła II. W ten sposób naród polski składa uznanie „największemu autorytetowi XX wieku, człowiekowi, który sięgając do źródeł chrześcijaństwa, uczył nas solidarności, odwagi i pokory, stanowczości i wyrozumiałości, mądrości…”. Dziś Panu Bogu dziękujemy za wieloletnią posługę św. papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.

 

•Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary.
•Dzisiaj, przed kościołem Akcja Katolicka będzie zbierać podpisy dla poparcia projektu ustawy o ochronie życia. Do ważności złożonego poparcia potrzebny będzie numer PESEL.
•Zachęcamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w nabożeństwach różańcowych, które w naszym kościele odprawiane będą w niedziele o godz. 15.45, a w tygodniu o godz. 17.15.
•W poniedziałek o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji nauczycieli, wychowawców i katechetów, po Mszy zapraszamy wszystkich nauczycieli na tradycyjne spotkanie przy ognisku.
•W piątek oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu, o godz. 15.00 zapraszamy do wspólnej modlitwy w czasie Godziny Miłosierdzia, o godz. 16.30 Msza św. szkolna, na którą zapraszamy wszystkie dzieci.
•W sobotę 21 października w parafii św. Jana Chrzciciela odbędzie Oaza Uwielbienia. Początek o godz. 19.00.
•Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na cele misje Kościoła.
•Na stolikach przy wyjściu z kościoła wyłożone są kartki na wypominki za naszych zmarłych. Wypełnione można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
•W kancelarii parafialnej można rezerwować intencje mszalne na 2018 rok.
•Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przed kościołem można nabyć nowy numer Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Rycerz Niepokalanej, Miłujcie się! Do Małego Gościa dołączony jest audiobook Quo Vadis Henryka Sienkiewicza (II część).
Ponadto w „Gościu Niedzielnym” polecamy:
- „W dni święte zamknięte” – o handlowcach, którzy zamykają swoje sklepy w niedziele i święta. W dni powszednie warto u nich robić zakupy;
- „Podpiszę ustawę zakazującą aborcji eugenicznej” – zadeklarował w rozmowie z „Gościem” Prezydent RP Andrzej Duda;
- Tomasz Rożek tłumaczy, za co przyznano tegoroczną Nagrodę Nobla z fizyki i chemii